Tarptautinis turnyras "100" Lato z Dama (Świecie)

Moderator: aleksej

Tarptautinis turnyras "100" Lato z Dama (Świecie)

Postby aleksej » Tue 2008 Sep 09, 16:47

Świecie (Lenkija).

Šiame miestelyje rugsėjo 4-7 dienomis vyko 5 tarptautinis šimtalangių šaškių turnyras "Lato z Dama". Šiais metais tarptautinį statusą varžyboms suteikė tik mano dalyvavimas :), nors praeitais metais žaidė Baltarusijos, Olandijos, Lietuvos šaškininkai. Tačiau, nepaisant tuo, kad kautis teko tik su lenkais, apginti titulą (aš laimėjau šį turnyrą ir pernai) pavyko nelengva. Ypač pasunkino užduotį pagrindinės lenkų žvaigždės Mariuszo Adamaszeko dalyvavimas. Jis ne tik gerai žaidžia (taip jo FMJD reitingas yra 2251, kas visiems kitiems lenkams yra Everestas, nepasiekiama viršūnė), bet ir labai slegia kitus lenkus savo žaidybiniu autoritetu. Ir nors 3 ture man pavyko laimėti prieš Adamaszeką, jis po pralošimo pradėjo iš eilės rinkti lenkų "skalpus" :). Dauguma jų jį patologiškai bijo ir neretai praktiškai susitaiko su pralaimėjimu dar prieš partiją su juo. Taip iš 6 laimėtų partijų 3 jis pasiekė pergalę paprastais smūgeliais, 1 absoliučiai lyginiame endšpilyje jam tiesiog atidavė damkę. Kai taip sekasi tavo pagrindiniam konkurentui, aplenkti jį nėra paprasta. Todėl nieko nuostabaus, kad prieš paskutinę dieną, likus 2 partijoms iki pabaigos, aš atsilikinėdavau nuo jo pustaškiu. Taigi, reikėjo "pagal užsakymą" laiminėti abi partijas ir tikėtis, kad jis praras nors pustaškį ir turės blogesnį koeficientą. Priešpaskutiniame ture aš įvykdžiau 1 dalį šio plano - Adamaszek sužaidė lygiom, o aš laimėjau - tai gi taškų mes turėjome jau po lygiai, bet jo koeficientas buvo 1 taškeliu didesnis. Viską turėjo nuspręsti paskutinis turas. Nesuklysiu, kad jau po 20 ėjimų partijoje Bienek - Adamaszek man jau buvo viskas aišku - Mariusz laimės. Taigi, tai reikėjo daryti ir man, tačiau mano priešininkas Grzegorz Siuda yra labai kietas riešutėlis (aš laikau jį 2 pagal pajėgumą ir žaidimo supratimą tarp lenkų). Spaudžiau jį visą partiją, bet tik dramatiškoje kovoje abipusiame ceitnote man pavyko galutinai palaužti jo pasipriešinimą. Dabar viskas priklausydavo tik nuo kompiuterio - kieno koeficientas yra didesnis. Ir čia laimė nusišypsojo man - jeigu prieš turą 1 tašku didesnis buvo Adamaszeko koeficientas, tai po turo tuo pačiu 1 tašku mano. O tai reiškia - pergalė!

Lentelę, rezultatūs, judėjimą pagal turus galite panagrinėti turnyro tinklalapyje.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Return to Tarptautiniai turnyrai

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests