Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Moderator: aleksej

Re: Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Postby ricka-plun » Wed 2021 Aug 04, 19:16

Kagi,pagaliau galiu čia prisėsti ir isdėstyti savo mintys apie įvykusį turnyrą.
Visu pirma noriu visiems labai padėkoti uz dalyvavima siame turnyre!Labai padėkoti už kantrybę,supratingumą dėl iškilusių vienokių,ar kitokių nesklandumų,nepatogumų,nesusipratimų… Išties stengiausi viską padaryti kuo geriau,bet pats pripazįstu,kad ne viskas išėjo,kad buvo klaidų,ir jas aš žinau! Todėl tariu atsiprašau!
Atskirai ir išskirtinai noriu padėkoti vyr.teisėjai Sandrai Laurutienei už puikiai atliktą darbą!
Dėkoju ir Pamario klubo prezidentui Mindaugui Triušiui už visekeriopą pagalbą ir darbą.
Į turnyrą susirinko solidus dalyvių skaičius.Visgi turnyras dviejų dienų,su reitingine laiko kontrole-30min.Daug stiprių žaidėjų.Daug įdomių,kovingų partijų.Įtampa buvo išlaikytą iki pat turnyro pabaigos!Čempionas paaiškėjo tik po paskutinio turo…Gaila,kad tie kas rasė partijas man jų nepaliko..Todėl neturiu ką šiuo atveju paskelbti.Na,belieka tikėtis tik,gal kas idės kokią partiją…
Turnyro rėmėjams skirsiu atskirą postą…
Dabar,visus,labiausiai domina,manau,totalizatoriaus rezultatai.Turėdamas laiko juos tikrai suskaičiuosiu ir rezultatus paskelbsiu.Trumpai dabar galiu pasakyti,kad buvo gauti 27 lapeliai ir vienas spėjimas internetu.Tad viso 28 dalyviai!
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Postby ricka-plun » Wed 2021 Aug 04, 19:57

Taigi turnyro rėmėjai:
Labai džiaugiuosi ir su pasididžiavimu pristatau pagrindinį turnyro rėmėja-Eduard Pergament iš JAV!
Su pasididžiavimu pristatau Plungės įmones:
UAB „Plungės Lagūna“
UAB “Vigrima“
UAB „Plungės baldai“
UAB „Mix idėjos“
UAB „Hovden“
UAB“Linomeda“
UAB „Gardenas“
UAB „Veteka“
UAB“Kertmedis“
UAB „VVARFF“
UAB“Remeida“
UAB „Auto Regis“
Dubinsko firma „Melita“
Visiems jiems nuoširdžiai dėkoju už paramą surengiant tarptautinį šaškių turnyrą „Plungė 2021“.Turnyrę išdalinta prizų daugiau,nei už 2500 eurų... Jų dėka,kiekvienas turnyro dalyvis gavo po atminimo dovanėlę,po kiekvieno turo už pergalę,po šokoladą!
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Postby Kauno_zinios » Wed 2021 Aug 04, 19:58

Buvo įdomu stebėti turnyro greitai atsinaujinančius rezultatus. Ačiū!!!
Puikiai atliktas darbas!
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Re: Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Postby ricka-plun » Wed 2021 Aug 04, 20:02

Kauno_zinios wrote:Buvo įdomu stebėti turnyro greitai atsinaujinančius rezultatus. Ačiū!!!
Puikiai atliktas darbas!

Uz si darba labai dekoju vyr teisejai Sandrai.
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Postby ricka-plun » Wed 2021 Aug 04, 20:38

Įskaitų nugalėtojai:
Veteranai:
1.Dulinskas Algirdas
2.Purvinč Guntars
3.Daščiora Aleksandras
Neįgalieji:
1.Barauskis Algimantas
2.Deniušas Voitechas
3.Lažauninkas Petras
Jaunimo:
1.Banevičius Rokas
2.Aleksandravičius Vilius
3.Ribokas Arijus
Moterys
1.Andrijaitytė Deimantė
2Sketerskaitė Jorė
3.Bukauskienė Genovaitė
Plungiškiai
1.Kubilius Romaldas
2.Inzelis Jonas
3.Abrutis Donatas
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Postby Kauno_zinios » Wed 2021 Aug 04, 22:03

Tik nesuprantu, kodėl dalyviai čia neparašo savo įspūdžių apie turnyrą.
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Re: Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Postby ricka-plun » Wed 2021 Aug 04, 22:59

Pasisekė paskaičiuoti jūsų spejimus!Prieš paskelbdamas nugaletoją,padarysiu apžvalgą..
1.Labiausiai atspėtų pagal vietas top 4 yra:Valiukas,Norkus,Aleknavičius,Petraitis.
2.Labiausiai apsiriktų spėjimu top 4 yra:Purvinč,Gricius,Petrauskas,Barauskis.
3.Čempioną-A.Valiuką atspėjo dauguma totolizatoriaus dalyvių.
4.Nei vienas į 10-tuką neįrašė Algirdo Dulinsko.
Tai gal tiek,tos ir statistikos.
Buvo gauta is viso-27 totalizatoriaus lapeliai, ir dar vienas internete!
Taigi,garbingą 3.vieta užėmė-Algirdas Urbonas su 23 taškais
2.Vieta atiteko-Remigijui Bagdonui su 25taškais.
Ir atspejes 3 tikslias žaidejų vietas is 10,bei 8 žaidejus aplamai is 10-tuko.Surinkes 26 taškus Nugaletoju yra skelbiamas,bei totalizatoriaus prizą laimi- Jonas Inzelis!Sveikinu!
P.S.:Jei lyginti spėjimus su 2018m.,tai šiais metais spėjimai daug prastesni…
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Postby ragvel » Thu 2021 Aug 05, 16:06

Noriu pasidžiaugti, kad turime tokį šaunų turnyrą. Ačiū Ričardui už organizavimą. Man viskas puiku, ir vieta, ir dalyvių gausą, ir tortas.

Kas dėl turnyro, tai praktikos neturėjau metus laiko, apart rajoninio čempionato, kuris ir tai buvo nutrauktas. Tad mano lūkesčiai, įvertinus, kad minimum top10 bus meistrų ir didmeistrių, buvo vidutiniški: surinkti +2 būtų geras rezultatas, ir užimti 10-15 vietą irgi būtų neblogai.
Užimta 4 vieta, o dar su dalybomis, skaitau, laabai geru rezultatu kaip man, ne klasikos mėgėjui. Ir prisiminus partijas, išskyrus IX rate su Banevičium (kur buvo blogai ir manau, turėjau pralošti) buvo visai gan gerai.

Kai reikėjo spėti totalizatoriuje, mačiau salėje A.Norvaišą, galvojau, kad jis žais, įrašiau į lapelį, paskui sužinojau, kad nežaidžia. Tada pataisiau balsavmą, o vėliau pastebėjau, kad dalyvauja D.Norkus, kurį visai nebuvau įrašęs į top10. Na dabar džiaugiuos, kad A.Urbonas, iš Mažeikių, užėmė totalizatoriuje 3 vietą. Tai smagu.

Bet kokiam turnyre, svarbu, iš silpnesnių varžovų pasiimti pergalės, ir ypač pradžioje turnyro, tai šį kartą, viskas be jokių stenėjimų debiute, viskas lengvai pavyko, pirmi du turai, pirmos dvi pergalės. Vėliau 7 ture, gavau A.Daščiorą, tai čia buvo toks spaudimas, nes pergalė ir tu turi +3, o varžybos į pabaigą, tokių progų/priešininkų gali nebūti. Tad pergyvenau, kad nepakliūti į kokį lyginį variantą, ar neturėti centro persvaros. Galiausiai nutariau sužaisti 1. cd4 (po dc5, planavau gh4), ir po fe5 2.d:f6 e:g5 , pasidarė daug ramiau, nors ten gali susivesti į miesto partiją, bet pavyko to išvengti, ir turėdamas tokią pozityvią poziciją pavyko greit laimėt.

III ture laukė pirmas egzaminas - D.Norkus.
D.Norkus-A.Papulovas
1.cd4 dc5 2. dc3 cd6 3. cb4 fe5 (kažkada žiūrėjau tą ėjimą, ir jis nėra blogas, negauni jokios persvaros, bet ir pralaužti tave sunku, net jeigu tave nori apsupti)
4. d:f6 g:e5 5. ba5 hg7 6. a:c7 d:b6 7. gh4 (kaip ir suprantamas noras apsupti gh4 paskui hg3, kažkaip ef4, bc3 ir pan.) gf6
8. hg3
čia susimąsčiau, nes neprisiminiau kaip toliau ar statyti koloną eidamas ba5, ab6 , ba7, ar keistis. Kai anksčiau nagrinėjau fe5, tai lyg ten pasikeitimas į centrą buvo. tik ar dvigubas ar viengubas. Kad mane gali surišti, nebijojau to, nes dažniausiai baltiesiems nepavyksta, plius visada bus kokia nors auga hg5 arba ką nors sugalvosiu, tad pasirinkau tiesiog viengubą kirtimą
8... cd4
9. e:c5 b:d4
toliau pas baltus aibė ėjimų, bet ir vis tiek šaškė d4 iškeičia, tik tiek, kad, manau, kad Sigitas paeidamas cd2, ją iškeistų kirsdamas į c1, palikdamas daugiau erdvės apsupimui, ar priversdamas mane nueiti į a3
10. bc3 d:b2
11. a:c3 dc5 (neleisdamas surišti ateityje daug šaškių, ir profilaktiškai neleidžiu ab4 )
12. fe3 ab6 (su mintim ba7)
13. ed2 ed6 (ba7 negaliu, nes ed4)
14. gh2 ba5
Image
(baltieji negali gf4 ir į priekį, nes tiesiog fe7 ir persvara pereina pas mane, ir kitų ėjimų apart ed4 nėra ir čia jau buvau suskaičiavęs, kad visur toliau pabaigos yra lyginės, ramiai nukeliauju į damas
15. ed4 c:e3
16. d:f4 ba7
toliau fg5 ir cd4, jis užpuolė lyg cd8 ir po fg5 h:f6 ir ba1 lygios.

Prieš A.Kybartą teko žaisti baltais, ir kiek tikėjau, kad po 1. cb4 fg5 2. gf4 .. bus de5. Nors taip jau žaidėm porą kartų. Tiesą bijojau kito ėjimo, kurio nepaėjo ), tai gi
1. cb4 fg5
2. gf4 ef6
prieš keletą metų, žiūrėjau tą ėjimą būtent už juodus, nes mačiau, lyg Bačkonyse taip žaidė Norvaišas. Bet kaip ten geriau už baltus, nelabai atsiminu, nuojauta sakė, kad buvo kažkokie ėjimai fg3 ar hg3, beeet.
3. ba5 fe7
4. bc3 fe5
ir čia nutariau sužaist fg3, nors iš esmės gali žaist bet kaip, kad ir hg3, niekur nėra labai blogai, tik nesinorėjo deginti savo laiką, vėliau skaičiuot kur ir kaip eit.
5. fg3 gh4
6. ed4 h:f2
7. e:g3 ef6
Image
8. ab2 manau tikslus ėjimas, nes po kitų ėjimų baltų, po bc5 teks gh4 ir atgal, ir juodi turi centrą, o nenorėjau to.
o po ab2 , bc5 išsikeitimo, buvo cb4, ir jeigu cd4, tai bc3 ir bc5 ir ten ramu.
8.... bc5
9. d:b6 a:c5
10. cb4 fg5
11. bc3 g:e3
12. d:f4 gf6
13. gh4 e:g3
14. h:f4 de5 (galima buvo fe5 ir paskui de5, bet nors ir persvara, bet lyginė pozicija, manau.)
15. b:d6 ir t.t.
teko kiek paskaičiuot, nepadaryti klaidų ir ramiai pasiektos lygiosios.

Na ir paskutinis turas. Burtai buvo kiek netikėti, nes galvojau, kad teks žaisti su Valiuku, bet gavau Banevičių. Turėjau +3, ir buvo kiek ramu, nes nors nemalonus būtų pralaimėjimas, turėsiu vis tiek +2, ir kažkur +-12 vieta tikrai būtų. Taip sakant, prie savo plano likčiau.
Aš baltais, cb4, vėl fg5 gf4, galvojau, jei norės de5 ar ef6, tai prašom. Bet žaidėm toliau tą kosiaką, ir galiausiai jis keitėsi de5. težinojau pirmus du ėjimus po to de5. O dar pradėjo skaudėt pilvas, tai galvojau nieko gero man. Esu žaidęs taip, iš galvos, su Junkurens, sužaidžiau lygiom, na galvojau, kaip nors ką nors sugalvosiu. Tiksliai ėjimų eiliškumo neatsiminu. Bet .. gavom poziciją
Image
1.... cd6
priešininkas turbūt vertino ją už save labai gerai.
Man bc5 nelabai galima, de3 galima žaist, bet buvo likusios gal 5-8 minutės ir gintis su tiek laiku nesinorėjo, o juodieji gauna centrą, nors greičiausiai lygiosios čia .
tada pradėjau skaičiuot de3 ir kirtimas į priekį. Juodi privalo eit ef4, nes fg7 visai nieko gero, man jau geriau, o ab6 , aš paprastai hg3 ir neturiu jokių silpnybių.
Tad lieka vienas ef4, kur gan viskas forsuotai, po kirtimo, juodi vis tiek planuos eiti ab6, tai palengvino suskaičiavimą.. gf2 ab6, fe3 dc5, - - ,de5 fg7 ir ef4 ir jeigu cd4 galvojau ed6 arba ef6, ten viskas susipaprastina ir lygiosios. Cha. planas buvo geras, bet ... neteisingas.
partijoje
2. de3 f:d2
3. c:e3 ef4
4. e:g5 f:h4
5. gf2?
ėjau pagal savo planą :)., bet čia reikėjo eiti dc5 fg7, hg3 ir į endšpilį, kur lygios turi būti. Bet žaidžiau pagal planą, o laiko buvo +-2 min
5. ...ab6 ??
Image
priešininkas irgi žaidė pagal mano ir savo planą. Tik bėda, kad ef6 ėjimas laimi, aš jį trumpai mačiau, bet primečiau, kad atsakau fe3 , tada ab6 ir ef4 ir ten apsiginsiu kaip nors. Beeet na nėra to ab6, yra fg5, ir čia apsupa ir sudaužo mane.
6. fe3 dc5 (jeigu ef6, tai ef4 ir kaip ir susiveda prie vieno varianto lyginio)
7. b:d6 e:c5
8. de5 fg7
ir nežinau, ką sau juodieji galvojo, bet jie čia nieko neturi. ir Ačiū Dievui, kad nepamčiau paprasto ef6 ir ef4 :), ten nors irgi juodieji gali suklysti ir pralošti, bet ten lygios.
9. ef4 cd4
10. ed6 d:b2
11. a:c1 bc5
12. d:b4 a:c3
13. fe5 gh6
14. ed6 hg5
15. dc7 (de7 pralošia) gf4
16. cd8 fe3
ir čia berods pasiūlė lygias.
Image
turėjau 1,5 min kažkur, peržiūrėjau užpuolimus, na tiesiog eina į damas ir tiek. ir vėliau hg3 grasina iškeist. Tada pamačiau, kad šaškė h2 gali padėti arba uždaryti arba neleisti damą pastatyti į e1. ir kaip tada galvojau, radau laabai gerą ėjimą, o gal ir laimėtą.
17. dc7 .
Nes na akivaizdu, kad ef2 pralošia , po cb6, ir cd2 negalima, o jeigu ed2 ir cb2
, einu ce5, jis negali į a1, o į c1 aš damą statau į e4 ir laimiu.
Tik nėra čia laimėta :). nes po po mano ce4, dama neeina į didįjį kelią , o tiesiog ca3. O jeigu vietoj ce5, einu cf4, tai hg3 (Valiuk parodė), ir čia lygiosios.
Beeet pamiršom apie dar vieną ėjimą pradžioje, tiesiog juodi eina cb2. tada c:a3 ir ed2 =. Aš jo irgi nemačiau :shock: . Tad sedėjau patenkintas, beveik užtikrintas pergale.
Ir Rokas, (na turėjo jis 8 min ), tiesiog paėjo 17... ef2 18. cb6 x

Esu ir aš taip pralošęs, kai atiduodi jėgas turnyre, paskui turi ar gerą ar lyginę padėti, atrodo viskas pagal planą, ir kažkas atsitinka ne taip kaip tikėjaisi, ir nematai visos lentos, visų šaškių.
Tad vietoje 0, gavau dar vieną +1, ir 4 vieta.

Faktiškai panašiai buvo ir pas V.Aleknavičių, kai jis paskutinėje partijoje galėjo pralošti (jei neklystų), bet gavo lyginį endšpilį, bet priešininkas turėjo 10 s ir nebuvo paprasta jam užfiksuot lygias, ir Vilius laimėjo ant laiko.

Tas nepridėjimas +1 ar +2 s. labai komplikuotai.
Pvz. buvo partija Petraitis su Valiuku, kur pas Petraitį liko lyginėje padėtyje 1 sekundė, ir Valiukas pasiūlė lygiąsias, aišku ten jau buvo užfiksuota pozicija, bet vis gi, susimąstai kaip tu pasielgtum , o jeigu tai būtų paskutinė partija, ir ji tau lemtų 1 vietą?. Bet .. Valiuk nusipelno didžiulės pagarbos už savo poelgį.

Kaip matot, paskutinis ratas, viskas galėjo apversti aukštyn kojom, top4 galėjo nebūti nei manęs nei Viliaus, bet kartais reikia ir sėkmės turnyre.

pvz. Purvinš, po 3 turų pirmavo vienas pats, +3. Ir.. vėliau du nuliai. Dar kiek nesėkmingai S.Griciui susiklostė, na ir A.Barauskis, kažkaip Kurauskui galėjo nepralošti paskutiniam ture.

Tokie įspūdžiai, dar kartą ačiū Ričardui, kad randa jėgų ir noro organizuoti tokį turnyrą.
ragvel
 
Posts: 1127
Joined: Fri 2007 Nov 16, 14:10
Location: Mazeikiai

Re: Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Postby ricka-plun » Thu 2021 Aug 05, 20:56

Labai aciu tau Aleksejau,kad taip visi pasidalintu savo partijomis ir ispudziais!Super!
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Šaškių 64 turnyras "Plungė 2021"

Postby matas » Fri 2021 Aug 06, 8:56

--įdomiai surašyta visa medžiaga, dėkojam už per drąsiai ir per rizikingai sužaistas partijas - smagu buvo pasižiūrėti, -- Na partijoje D.Norkus -- A.Papulovas 1.cd4 dc5, dc3 cd6, cb4 fe5, juodi vis tik gal [[ gal ]] per daug drąsiai sužaidė 4.df6 ge5 - Bet ką padarysi , tokios jau šaškės , -- bet jeigu pažiūrėti partijų Statistiką , tai įdomu ar juodi būtų atsilaikę ar ne , jeigu balti būtų sužaidę 5.EF4 , arba 5.cd2 ..kad ir ....hg7, ef4 gf6 ? ? ba5 bc7,dc3 * matas * --J.Karlonas 2000 m.

--A.Papulovas -- A.Kybartas, 1.cb4 fg5, gf4 ef6, ba5 fe7, 4.bc3 FE5, [[ nors 1985 m. Martjanova -- Teterina buvo 4....gh4, nors toliau juodi suklydo ]] , 5.FG3 [[ čia vis tik gal dažniau eina, kaip 2002-- 2005 m. Stepanov - Tarohin, Stepanov -- Skrabov , Vasiljev - Tarohin buvo 5. cb4 eg3, hf4 gf6 su lygiom ]] 5.......GH4. 6.ED4 baigėsi lygiom
matas
 
Posts: 283
Joined: Wed 2017 Jun 14, 14:36

Previous

Return to Šaškių naujienos

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 67 guests

cron