Netektys

Moderator: aleksej

Netektys

Postby Algimantas » Thu 2008 Jan 24, 22:26

Tik šiandien sužinojau liūdną žinią:
2007 metų gruodžio 31 dieną mirė
kaunietis Algimantas TARVYDAS (1935 – 2007).
Algimantas Tarvydas buvo žinomas mokslininkas, agrarinių mokslų daktaras, Lietuvos veterinarijos akademijos docentas.
A.Tarvydas 1956 – 1968 metais aktyviai žaidė „prie lentos“, jis – daugkartinis Lietuvos šaškių čempionatų dalyvis. Geriausias rezultatas Lietuvos čempionate – ketvirtoji vieta, kelis kartus – vietos pirmajame dešimtuke (tiek „64“, tiek „100“).
Vėliau kandidatas į meistrus pamėgo korespondencinį žaidimą ir kompozicijų sprendimą. A.Tarvydas buvo daugelio leidinių šaškių užduočių sprendimo konkursų nugalėtojas ir prizininkas: „Komjaunimo tiesos“. „Valstiečių laikraščio“, „Lietuvos sporto“, „Švyturio“ ir kitų. Algimantas Tarvydas ir paskutiniaisiais savo gyvenimo mėnesiais domėjosi šaškių naujienomis.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby bliamba » Fri 2008 Jan 25, 0:36

Uzuojauta Algimanto artimiesiems.Nesu jo gyvai mates,bet daug kartu zaidem susirasinejimo varzybose,kai as pradejau tik.
Irgi Algimantas(Barauskis)
bliamba
 
Posts: 273
Joined: Fri 2007 Nov 16, 13:48

Postby Kauno_zinios » Fri 2008 Jan 25, 14:28

Nuoširdžiai užjaučiame A. Tarvydo artimuosius.
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Postby Algimantas » Thu 2008 May 08, 21:17

Kaip informavo p.Grigorijus Leibovičius, mirė korespondencinių šaškių tarptautinis didmeistris, anykštėnas Aloyzas TYLA (1952 - 2008).
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby Algimantas » Thu 2008 Jul 03, 19:38

Gegužės pradžioje mirė žinomas Lietuvos šaškių kompozitorius Alvydas JOVAIŠAS (1942.01. – 2008.05.).
Šią informaciją iš jo našlės sužinojau tik šiandien.
Alvydas Jovaišas buvo nacionalinis šaškių kompozicijos kandidatas į meistrus. A.Jovaišas – Lietuvos šaškių kompozicijų sudarymo čempionatų prizininkas (problemos – 100, miniatiūros – 100). Jo geriausi pasiekimai tarptautinėje arenoje – 4 vieta konkurse „FFJD – 2004“, 5 vieta „Lietuva – 2001“ (FMJD klasifikuojami konkursai).
Alvydas Jovaišas turėjo inžinieriaus išsilavinimą, bet 1969 metais, po sunkios autokatastrofos neteko abiejų kojų ir liko pirmos grupės invalidu. Po to dirbo bažnytinio meno (medžio grafika) srityje. Šaškių kompozicija susidomėjo vėlokai, maždaug prieš dešimt metų. Ilgai ir sunkiai sirgo.
Tai – didelė netektis mūsų šalies šaškių kompozicijai. Gedime kartu su jo artimaisiais ir giminėmis.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby Algimantas » Sun 2008 Aug 31, 13:48

In memoriam. Viktoras SABONIS. 1941.12.28. – 2008.08.28.
Nacionalinis šaškių kompozicijos didmeistris. Daugkartinis Lietuvos šaškių kompozicijų sudarymo čempionas (etiudų - 100 žanras): 1985, 1987,1996, 1998, 2004. 5 vieta Pasaulio taurėje 1998 - 2000, 2 vieta tarptautiniame konkurse "Lietuva - 1995", 2 vieta tarptautiniame žurnalo "Шашечный мир" 1998 - 1999 konkurse, 5 vieta viename iš TSRS čempionatų (viskas - etiudai 100).
Nuoširdi užuojauta artimiesiems ir giminaičiams.
Algimantas Kačiuška

P.s. Vilniečio Viktoro Sabonio laidotuvės įvyko šiandien. Atsiprašau, kad pavėlavau su informacija - ją sužinojau tik vakar vėlai vakare, parskridęs iš Italijos (Romoje buvau nuo 08.23.).
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Re: Netektys

Postby ricka-plun » Mon 2010 Oct 04, 0:13

Po sunkios ligos mire daugkartinis Lietuvos akluju ir silpnaregiu cempionatu nugaletojas,Pamario klubui paskutinius metus atstovaves Romualdas Kryževičius..Reiskiu gilia ir nuosirdzia uzuojauta jo seimai,giminemes,draugams..Geras,nuosirdus,draugiskas,daug savo gyvenimo atidaves saskems buvo zmogus..Skaudu netekti tokio gero savo draugo..Lai buna jam,kaip sakoma,minksta zemele..As,o ir daug draugu saskininku,manau,jo nepamirs,o jis gyvens musu prisiminimuose..
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Netektys

Postby Algimantas » Sat 2011 Aug 27, 21:36

Netekome Petro PAŠAKINSKO. Tikro ir ištikimo šaškių mėgėjo.
Užuojauta artimiesiems, giminaičiams ir visiems, artimiau pažinojusiems šį kolegą.
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Re: Netektys

Postby Nistelrooyus » Sat 2011 Aug 27, 23:09

Prisidedu ir aš. Užuojauta artimiesiems... Ilsėkis ramybėje Petrai...
Nistelrooyus
 
Posts: 84
Joined: Wed 2009 Jan 07, 1:33
Location: Mažeikiai

Re: Netektys

Postby Dainius » Sat 2011 Aug 27, 23:39

In memoriam Petrui Pašakinskui , kuris su pasimėgavimu buvo atsidavęs šaškių nuostabiam žaidimui .
Image
Dainius
 
Posts: 544
Joined: Wed 2008 May 28, 20:59
Location: Alytus

Re: Netektys

Postby jankis » Sun 2011 Aug 28, 21:31

Reiškiu ir aš užuojautą... Kai išgirdau apie jo netektį Trakuose, tai buvo tikrai šokas..

Pamenu, kai vienu metu dažnai vykdavo turnyrai Kaune ir ten važiuodavome kai kurie vilniečiai, tai dalyvių tarpe beveik visada būdavo ir Petras Pašakinskas. Prisimenu jį kaip energingą, geros nuotaikos, visada maloniai bendraujantį.. Tikras šaškių entuziastas.
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Re: Netektys

Postby edvard » Mon 2011 Aug 29, 18:11

LŠF vardu ,visų Lietuvos šakininkų vardu ,reiškiu užuojautą artimiesiems ir giminaičiams dėl Petro PAŠAKINSKO mirties .

Pažinojau poną Petrą tiek metų, kiek žaidžiu šaškėm ,na reiškia nuo 13 metų...JIS visada buvo didelis mūsų sporto entuziastas......Deja dabar tokių žmonių sumažėjo....
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Netektys

Postby Kauno_zinios » Tue 2011 Aug 30, 20:57

Image
Last edited by Kauno_zinios on Thu 2012 Aug 02, 23:19, edited 1 time in total.
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Re: Netektys

Postby ricka-plun » Tue 2011 Aug 30, 20:58

Prisidedu ir as prie uzuojautos..
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Netektys

Postby Kauno_zinios » Tue 2011 Aug 30, 22:32

Petras jautė, kad ateina gyvenimo pabaiga.
Dar liepos mėnesį jis prašė perduoti visiems Lietuvos šaškininkams, kad jau atsisveikina..
Gulėjo ligoninėje apie dvi savaites, bet vaistai jau nebepadėjo. Tuomet medikai jį išleido namo..
Namie sveikata nepagerėjo.

Vakar (2011 m. rugpjūčio 29 d.) perskaičiau a.a. Petro Pašakinsko paskutinį laišką.
Manau, kad galiu paviešinti šį, paskutinį, laišką visiems šaškininkams, nes tai gali būti įdomu.

"...Kadangi susiradau tą braziliškų šaškių miesto pirmenybių lentelę, tai nutariau ją išsiųsti jums
ir norėčiau, kad būtinai įdėtumėte į internetą, ir aišku tas nuotraukas, nes tikriausiai
tai bus paskutinis Panevėžio m. šaškių turnyras, nes nemanau, kad kas nors norės tokį nematomą
darbą dirbti veltui. Per metus sužaisdavome po 8 - 9 turnyrus įvairiomis šaškėmis - "100", paprastosiomis,
braziliškomis, ir net 80-laukelių šaškėmis, kurių Lietuvoje nelabai kas ir žino.
Mano manymu, tai įdomiausios šaškės, nėra čia nei tos teorijos, nei tų visokių nereikalauja burtų traukimų.
Susideda po 15 šaškių ir žaisk. Taisyklės tos pačios, ir kas svarbiausiai tai labai rezultatyvus žaidimas,
lygiosiomis sužaisti yra sunku, nes jei lieka 3x1, tai trys lengvai laimi. Šiemet kaip tik ir buvo numatyta
rudenį pravesti trečiąsias miesto pirmenybes tomis šaškėmis. Bet matyt, dėl mano tokio sunkaus negalavimo,
šaškytes miesto žaidėjams teks kuriam laikui pamiršti.

Na, o dabar dėl Zigmučio mirties (Zigmo Montvilos mirties), taip pat siunčiu didelę užuojautą jo dukrelėms ir
artimiesiems, ir norėčiau pasakyti, kad vienu laiku 1997-2000 m. buvome geriausi, kaip šaškių mėgėjai, draugai.
Susipažinome, aišku, kaip šaškininkai įvairiuose turnyruose. Tuo metu jis gyveno vienas, berods, trijuose
kambariuose. Šeimyniniai reikalai jo tuo metu pašlijo. Su žmona jau buvo išsiskyręs. Kadangi tuo laiku mobiliųjų
ar taip telefonų mažai kas turėjo, tai tekdavo rašyti laiškus, jei norėdavai su draugu susitikti turnyre.
Tuo metu turnyrai būdavo vykdomi po 5 - 7 d. Jei žaizdavau Kulikausko turnyre, tai ir Zigmutis žaizdavo kartu
su manimi. O būdavo dar ir Lietuvos "100" pirmenybės šveicariška sistema - 9 ratai, tai jis čia nežaizdavo, o mane
ateidavo pasiimti po darbo, ir klube laukdavo, kol aš baigsiu žaisti, ir tada troleibusu važiuodavome į jo namus.
Būdavo vakare užsukdavome, aišku, į parduotuvę kai ko nusipirkti vakarienei. Kai aš ką nors bandydavau pasiimti,
tai jis man sakydavo, kad aš nieko nepirkčiau, viską ko reiks - jis nupirks, ir aišku nupirkdavo pagal savo nuožiūrą.
Taip ir draugavome kurį laiką, bet paskui jis išsikėlė gyventi, berods, į Zarasus, o paskui - į Mrijampolę.
Čia mūsų draugystė ir pasibaigė, o turnyruose retai susitikdavome.
Kadangi jis man rašydavo, tai dar radau keletą jo laiškučių trumpai rašytų. Įdedu jums ir aš manau,
kad galėtumėte taip pat vieną kitą įdėti į internetą tiesiog taip, kaip jo parašyta.
... Tuo baigiu Emilijau aš tą ilgą laišką, kurį teko rašyti net tris dienas, nes visai nebeturiu sveikatos,
galiu tik gulėti, o bet kokie darbai, netgi rašymas tiek silpnina, kad tik norisi kuo greičiau griūti į lovą, čia pasidaro
laikinai ramiau. Bijau, kad šis laiškas nebūtų paskutinis. Nuoširdžiausi linkėjimai tau ir tavo mamytei.
PETRAS"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z. Montvilos laiškas P. Pašakinskui:
1999 03 07
Vilnius

"...Mielas Petrai,

Tavo laiškutį gavau. Ačiū! Klube užsiminiau apie Tavo meistro normos įvykdymą E. Bužinskiui.
Tas patraukė pečiais: "nežinau".
J. Jankūnas sakė, kad galbūt įvykdei. Jaučiu, kad bus vargo, B. Družinino barjeras ir ne tik jo.
Na, o aš tai bet kuriuo atveju labai nuoširdžiai Tave sveikinu.
Tu šio titulo esi vertas ne tiktai, kaip šaškininkas - entuziastas (kokių Lietuvoje visai ne daug),
bet kaip ir geras žmogus..."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Next

Return to Šaškių naujienos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests