Iš Lietuvos šaškių istorijos

Moderator: aleksej

Postby Baskep » Wed 2009 Mar 11, 11:10

zoomz wrote:del kaleidoskopo, mano asmenine nuomone: tai vienintelis "saskiu zodis lietuvoje", stambus zodis. Bet po pagiru eina blogybes, taigi mano viena is pastebettu blogybiu - mazai info ir idomiu straipsniu praktikos megejams. Tikrai smagu butu jei toks atsirastu su programa ar be jos, bet imtusi ir pateiktu idomiu ideju. Is tikro jis (SK) galetu pasidaryt lietuvoj gana populiarus, tik tereiktu suorganizuot grupe zmoniu, sakykim as, domcev, smaidrys Jr., ir zmogus su programa pvz valantinas. Butu galima daug ka nuveikt. Tai gal butu ir neblogai, bett reiketu, kad visa tai duotu peno musu geriausiams saskininkams - t.y. lostume skraidanciom. Aleksejaus pasakymai, kad bandza gaus infarkrta cia netinka, ejimas - beprasmybe. Mes manau zengiame reikiamu keliu bet per letai. As noreciau, kad vel butu tokie zodziai (perskaiciau vienam zurnale), prodolzhenyje ili zagatovka litovskix masterei!!!! - igautu prasme.


visiškai sutinku!
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Postby edvard » Wed 2009 Mar 11, 12:46

bet tikiuosiu skraidancios TIK VYRU FINALE?(nes kitaip bijau zlugs saskes...nors ir dabar blogai su masiskumu,o bus shakes.)
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Postby jankis » Wed 2009 Mar 11, 15:16

O moterų eč, pč vyksta jau skraidančiom? Nes kiek žinau, tai prieš du metus vykusiame moterų čempionate Lenkijoje tikrai dar nebuvo skraidančių. Jaunimo taip pat.
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Postby Algimantas » Wed 2009 Mar 11, 15:19

ZOOMZ rašė:
"del kaleidoskopo, mano asmenine nuomone: tai vienintelis "saskiu zodis lietuvoje", stambus zodis. Bet po pagiru eina blogybes, taigi mano viena is pastebettu blogybiu - mazai info ir idomiu straipsniu praktikos megejams. Tikrai smagu butu jei toks atsirastu su programa ar be jos, bet imtusi ir pateiktu idomiu ideju. Is tikro jis (SK) galetu pasidaryt lietuvoj gana populiarus, tik tereiktu suorganizuot grupe zmoniu, sakykim as, domcev, smaidrys Jr., ir zmogus su programa pvz valantinas. Butu galima daug ka nuveikt.'

1. Su ZOOMZ visiškai sutinku, t.y. su jo kritika.
2. Bet kol kas liks taip kaip buvo. Prieš kokius 5 - 6 metus jau buvo panašus LŠF pasiūlymas: LŠF prisideda finansiškai, aš prisiimu tam tikrus įsipareigojimus (svarbiausiais - leidinys išeina kas porą mėnesių ir t.t. Kiti - dėl turinio).
3. Aš negaliu prisiimti jokių panašių įsipareigojimų, nes:
3.1. Atleiskite, bet netikiu nei LŠF, nei fizinių asmenų garantijomis. Per daug gyvenime mokytas.
3.2. Esu pernelyg užsiėmęs. "Šaškių kaleidoskopo" leidyba man tik net ne pirmaeilis hobi (maždaug trečiaeilis) Tik dėl to nepereinu prie leidinio kiek dažnesnio išleidimo, bet mažesnės apimties (taip būtų išties geriau) - negaliu būti tikras, kad tais ar kitais mėnesiais turėsiu pakankamai laisvo laiko. Per pusantrų metų (deja, dabar jau tik toks "periodiškumas") to laisvo laiko atsiranda.
3.3. Leidžiant daugiau ar mažiau masiniu tiražu, prie to projekto dirbant daugiau žmonių, leidinys turėtų jeigu ne duoti pelną, tai bent būti neypatingai nuostolingas. Tai - nerealu. Daugelui šaškininkų praktikų jokios šaškių literatūros, jokų "istorijų", analizių ir pan, nereikia. 15 Lt - šaškių literatūrai jiems pernelyg dideli pinigai. O persiuntimai į užsienį - patys žinot, antra leidinio kaina. Aš iš savo neblogo pažįstamo Evgraf Zubov ne tik iš susirašinėjimo, bet ir "kalbant prie alaus" puikiai žinau, kaip žlugo jo Maskvoje prieš keletą metų leistas įdomus "Шашечный мир". Jis savo bute ir dabar dar nežino kur dėti krūvas išleistų to leidinio įvairių numerių egzempliorių. Prie jo projekto dirbo profesionalai. Tuo metu Pticyn dirbo Maskvoje, leidinys turėjo šiokį tokį garantuotą pastovų finansavimą. Be to, šiais internetiniais laikais "popierinių leidinių" rentabilumas negali būti didelis ir dėl objektyvių priežasčių (bet jie visiškai neišnyko ir neišnyksta beveik visose srityse - tai jau atskira įdomi tema).
4. Dar dėl turinio:
4.1. Ir toliau bus maždaug 50 proc. kompozicija, 50 proc. - kita.
4.2. Kompozicijos mėgėjų nedaug, bet jie vertina savo srities literatūrą. Ne vie todėl, kad jie "geresni" negu praktikai, čia tokia realybė - jie realizuojasi publikuodami savo kūrinius (dabar ir Internete, bet čia yra savų niuansų) ir pan. "Šaškių kaleidoskope" savo originalius kūrinius (taip sakant, pirma publikacija) publikuoja beveik visi žinomiausi pasaulio problemistai.
4.3. Jeigu jau būti absoliučiai pragmatišku, tai man reikėtų leisti leidinį, skirtą vien tik šaškių kompozicijai (Lietuvos šachmatų kompozitorių sąjunga, tėvas ir sūnus Satkai su kompanija, jau keletą metų leidžia tokį leidinį - "Šachmatija". Turiu daugelį numerių. Išeina 4 kartus per metus, apie 30 nedidelių puslapių - buvusio "Шашки" žurnalo dydžio. Lietuvos šachmatų kompozitorių sąjunga tiesiogiai gauna nedidelį biudžetinį finansavimą, kiek suprantu, dalį lėšų skiria ir šiam leidiniui). Bet norisi, kad kažkur "lietuviškame popieriuje" nors trumpai būtų užfiksuoti ir mūsų šalies čempionatų rezultatai, šaškininkų pasiekimai, pateiktas vienas kitas pasakojimas, istorija ar interviu. Pernelyg gerbiu praktinio žaidimo čempionus ir entuziastus (pats šiek tiek žaidžiau - TSRS laikais buvau praktinio žaidimo k/m - "100") , žinau, kaip tai nelengva ir kokie talentingi yra praktinio žaidimo meistrai, jau nekalbant apie didmeistrius.
5. Tik galiu pasidžiaugti, kad šis nors ir kuklus (pirmieji numeriai buvo išvis apgalilėtini - poligrafine "kokybe") leidinys nemiršta jau 18 metų (nuo 1991 metų). Per tą laiką Rusijoje, Ukrainoje ir kt. buvo daug ambicingų projektų, bet jie, deja, buvo neilgalaikiai. Labai dėkoju gerb.Egidijui PETRYLAI už labai konkrečią praktinę pagalbą paskutinįjį dešimtmetį.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby senelis » Wed 2010 Sep 15, 11:46

Tyrinejant Lietuvos saskiu istorija man iskilo keletas klausimu:
1. Kas tapo Lietuvos 2001 metu moteru simtalangiu saskiu cempione?
Sporto zinynas teigia, kad turejo buti macas del pirmos vietos tarp Danileviciens ir Pakuckienes, bet kaip jis baigesi nera ziniu.Sporto enciklopedijoje nei viena saskininke neprisima cempiones titulo.
2. Kokioje srityje 1997 metais tapo salies cempionu A.Barauskis?
3. Ar tikrai Adlyte ir Vabuolaite istekejo uz to pacio vyro, arba bendrapavardzio?
http://www.lse.lt/index.php?1426081992
4. Kas tapo prizininkais vyru simtalangiu cempionatuose 1982,2004,2005 metais?

gal kas galite padeti siais klausimais?
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby jankis » Wed 2010 Sep 15, 13:14

senelis wrote:Tyrinejant Lietuvos saskiu istorija man iskilo keletas klausimu:
1. Kas tapo Lietuvos 2001 metu moteru simtalangiu saskiu cempione?
Sporto zinynas teigia, kad turejo buti macas del pirmos vietos tarp Danileviciens ir Pakuckienes, bet kaip jis baigesi nera ziniu.Sporto enciklopedijoje nei viena saskininke neprisima cempiones titulo.
2. Kokioje srityje 1997 metais tapo salies cempionu A.Barauskis?
3. Ar tikrai Adlyte ir Vabuolaite istekejo uz to pacio vyro, arba bendrapavardzio?
http://www.lse.lt/index.php?1426081992
4. Kas tapo prizininkais vyru simtalangiu cempionatuose 1982,2004,2005 metais?

gal kas galite padeti siais klausimais?


4. 2004 - 1. Bužinskij 2.Stasytis 3.Petryla
2005 - 1. Bužinskij 2.Domčev 3.Petryla
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby senelis » Wed 2010 Sep 15, 14:06

Pagal sporto zinyna 2004 metais buzinskis dalino pirma vieta su stasyciu, 2005 metais su domcevu.mane domino ar vyko kokie macai cempionams isaiskinti, ar dar kaip buvo?
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby senelis » Wed 2010 Sep 15, 19:13

Kaciuskos deka radau viena atsakyma. Pakuckiene nugalejo ir tapo cempione. Laima pamirso sia pergale vadinasi, dar ji pamirso, kad karta buvo 64 cempione
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby senelis » Wed 2010 Sep 15, 19:16

senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby jankis » Wed 2010 Sep 15, 19:20

senelis wrote:Pagal sporto zinyna 2004 metais buzinskis dalino pirma vieta su stasyciu, 2005 metais su domcevu.mane domino ar vyko kokie macai cempionams isaiskinti, ar dar kaip buvo?


Mano parašyta informacija iš fmjd puslapio.
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby senelis » Thu 2010 Sep 16, 18:24

laikai neseni, vbisi dalyviai gyvi ir viska prisimena, beto ir federacojos archyvuose turi buti tie dokumentai
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby Algimantas » Thu 2010 Sep 16, 22:46

senelis wrote:Kaciuskos deka radau viena atsakyma. Pakuckiene nugalejo ir tapo cempione. Laima pamirso sia pergale vadinasi, dar ji pamirso, kad karta buvo 64 cempione

Vladai, nedidelis patikslinimas.
Enciklopedijose (tame tarpe ir "Sporto enciklopedijoje"), skirtingai nuo žinynų "Kas yra kas Lietuvoje", tekstą dažniausiai rašo ne pats žmogus, APIE KURĮ enciklopedijoje yra tekstas. Taigi, klaidų, netikslumų, nepilnos informacijos ir pan. (jų reikia maksimaliai vengti, bet iš principo išvengti neįmanoma) "autorių" reikia ieškoti tarp enciklopedijos straipsnių autorių, jie pateikiami gale enciklopedijos tomo. Kai kuriose enciklopedijose autorius nurodomas ir po kiekvienu enciklopedijos straipsneliu ("Sporto enciklopedijos" pirmajame tome to nėra).
Vladai, didelė Tau pagarba už tai, kad ir toliau giliniesi į Lietuvos šaškių istoriją.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby senelis » Fri 2010 Sep 17, 7:27

Ieskau siu zmoniu nuotrauku:
Adomavicius E
Augustinaite-sipiene
Baskyte J.
Bercys R.
Brovkiene K
Gavrilovas V.
Genkina M
Ingaunyte S.
Jagas O.
Jonikaite A.
Kaspuytes abi
Lisonas
Lubauskas
Mendelson I.
Mikovoz S.
Navickaite R.
Paukstis a.
Paulauskaite V
Pitlevicius A,
Podzerskis V.
Prusakovas A.
Riabovas I.
Sakalauskaite Z.
Sinkevicius J.
Sniatkovas A,
Suveizdyte L.
Sergalyte A.
Venckeviciute steckeviciene G
Volosionkinas
Vorobjova

Geriausiai portretines bet tinka ir kitokios

Kas turiete galite siuskite emailu
valantinas.vladas@gmail.com
Last edited by senelis on Fri 2010 Sep 17, 10:01, edited 1 time in total.
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby klausk-atsakysiu » Fri 2010 Sep 17, 9:47

Na idejos pas mus su Vladu daznai sutampa :) Gal tik panaudot jas kitaip mastom arba tik ir leika idejomis.Kiek supratau Sniatkovo pavardej klaida.O del Kasputytciu,tai ar vienos foto nepakaks? :)
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Iš Lietuvos šaškių istorijos

Postby senelis » Fri 2010 Sep 17, 10:02

pavarde pataisiau, man tai vienos uztektu, bet kitiems pasirodo ne
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

PreviousNext

Return to Istorija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests