2010 kalendorius ir nuostatai.atnaujinta 2010.01.28

Moderatorius: aleksej

2010 kalendorius ir nuostatai.atnaujinta 2010.01.28

Standartinė edvard » Pen 2010 Sau 29, 12:02

edvard

Re: 2010 kalendorius ir nuostatai.atnaujinta 2010.01.28

Standartinė aleksej » Pen 2010 Sau 29, 12:43

Norisi "64" čempionate, kai 1 vietą dalina 2 žaidėjai papildomą mačą daryti ne iš 2, o iš 3 etapų (10+3, 5+3, 3+2). Dabar 3 etapo nėra, tik pirmi 2.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
Vartotojo avataras
aleksej
Moderatorius

Standartinė klausk-atsakysiu » Pen 2010 Sau 29, 14:09

aleksej rašė:Norisi "64" čempionate, kai 1 vietą dalina 2 žaidėjai papildomą mačą daryti ne iš 2, o iš 3 etapų (10+3, 5+3, 3+2). Dabar 3 etapo nėra, tik pirmi 2.

Na cia jau ir as turiu pasisakyt :). Visu pirma mes bandem su Aleksejum derinti kaip geriausia issprest tuos kriterijus dalybu metu. Ir nebuvom prieje bendros nuomones del cempionatu su normalia kontrole.O nuostatai eme ir pasirode :).Aleksejus palaiko "blicine" maco puse,as jau geriau uz tai,kad jos nebutu,nes tai paprasciausia loterija ,ypac kai siuolaikinemis zaidzhiame pirma kart.Pirmam ejimui padaryt kartais reik pusvalandzhio,o cia dar blicas :). Jau geriau tada papildoma partija didesne kontrole,nors manau,kad is 8 partiju rezultatas jau turetu but.O duot persvara tam,kas stovi lenteleje aukschiau ,tai jau pamoka is praejusiu metu :).
p.s. mes su Aleksejumi palaikome ir maca su ta pacia kontrole,tik jau suderinus abiems varzovams patogiu laiku.
klausk-atsakysiu

Standartinė aleksej » Pen 2010 Sau 29, 14:34

Aš nesu grynai "blicinės" pusės šalininkas, bet manau, kad jei po 2 etapų - 10+3 ir 5+3 čempionas neišaiškinamas, tai pravesti dar ir 3 etapą - blicą 3+2 yra geriau, nei iš karto nustatynėti čempioną pagal koeficientą iš pagrindinio turnyro. Blice pretendentai į čempiono vardą irgi turi išsiaiškinti santykius. Ir ne toks jau "baisus" tas blicas, kai su Fišeriu. Visi pasauliniai "barrage" (papildomi mačai) baigiasi blicu, jei kitos kontrolės neduoda rezultato. Ir dar žiauresni būna blicai (Georgievo schema). O 3+2 čia labai minkštas variantas. Bet jis turi būti.

Net pasaulio čempionu galima tapti numušus priešininkui vėliavėlę, o išsiaiškinant Lietuvos čempioną, mes sakom - "tai neobjektyvu". Bet jei jau judam link pasaulinių standartų (žaidžiam skraidančiom, kaip ten), tai ir kontrolės atžvilgiu neišrandam savų dviračių. Nors aš galiu žaisti su bet kokia kontrole, man tai nėra svarbu.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
Vartotojo avataras
aleksej
Moderatorius

Standartinė klausk-atsakysiu » Pen 2010 Sau 29, 15:20

Bet sutik,kad beveik visi shaiposi is tu pravedimo sistemu,kai is normalios kontroles cempionatu nugaletojus bandoma ishaiskint zaidzhiant blica :). O daroma ten tik del to,kad taupyt organizatoriu laika.O mes bandom kopijuot ju blogasias puses. Nesu as pats blogiausias blicuotojas,kad specialiai nenoreciau jo.
klausk-atsakysiu

Standartinė aleksej » Pen 2010 Sau 29, 15:34

Šaiposi daugiau tie, kurie nepretenduoja. O pretendentai žaidžia :). Man sunku pasakyti gerai tai ar blogai. Manau, kad greičiau gerai, nes visas sportas dabar tampa greitesniu, dinamiškesniu. Ir norint įrodyti, kad tu stipresnis reikia būti pasiruošusiam bet kokiai kontrolėi, bet kokiai situacijai, jų sintezėi ir t.t. Kažkada šachmatuose ir šaškėse išvis atidėdavo partijas (šachmatuose iš tokių atidėtų galima buvo ir pasaulio čempionu tapti). Dabar jaunimas turbūt sunkiai suvokia, kas tai yra. Taigi blicas dabar irgi tampa apytiksliai lygių varžovų dvikovos elementu.

P.S. Aš, kaip sakiau, galiu bet kaip žaisti, man tai nėra principingai.
Vartotojo avataras
aleksej
Moderatorius

Standartinė klausk-atsakysiu » Pen 2010 Sau 29, 15:57

aleksej rašė:Šaiposi daugiau tie, kurie nepretenduoja. O pretendentai žaidžia :). Man sunku pasakyti gerai tai ar blogai. Manau, kad greičiau gerai, nes visas sportas dabar tampa greitesniu, dinamiškesniu. Ir norint įrodyti, kad tu stipresnis reikia būti pasiruošusiam bet kokiai kontrolėi, bet kokiai situacijai, jų sintezėi ir t.t. Kažkada šachmatuose ir šaškėse išvis atidėdavo partijas (šachmatuose iš tokių atidėtų galima buvo ir pasaulio čempionu tapti). Dabar jaunimas turbūt sunkiai suvokia, kas tai yra. Taigi blicas dabar irgi tampa apytiksliai lygių varžovų dvikovos elementu.

P.S. Aš, kaip sakiau, galiu bet kaip žaisti, man tai nėra principingai.

As nekalbu apie vien tuos,kas nepretenduoja.Tai ir pretendentu ir tu,kas nelabai pretenduoja nuomone.Kartais blicas EC ar PC buna neisvengiamas,kai reik isaiskint kelias vietas ,kurios praeina toliau.Bet cia nera tos butinybes.
klausk-atsakysiu

Standartinė aleksej » Pen 2010 Sau 29, 16:22

Papildomo mačo variantai:

1. Žaisti papildomą mačą su normalia kontrole kokia nors diena po varžybų suderinus pretendentams schemą (kiek partijų, mikromačų ir t.t.)
Teoriškai geriausias, bet praktiškai neįgyvendinamas dėl daugybės aplinkybių (kad ir teisėjavimo). Nenoriu nerti į diskusijas kodėl tai praktiškai neįgyvendinama, bet manau, kad aš čia teisus. Nepamirškit, kad jei dalina ne 2, o 3 - situacija dar daugiau komplikuojasi.

2. 1 mikromačas 10+3 partijai, 1 mikromačas 5+3 partijai ir jei negaunamas rezultatas pagal koeficientą iš pagrindinio turnyro.
Nelabai geras, nes turintis geresnį koeficientą turi forą tokiam mače (atsilošti "atsiliekančiam (-ams)" bus labai sunku, per trumpa distancija).

3. 1 mikromačas 10+3 partijai, 1 mikromačas 5+3 partijai, 1 mikromačas 3+2 partijai ir jei negaunamas rezultatas pagal koeficientą iš pagrindinio turnyro.
"Mažiausias pyktis".

P.S. Štai kodėl aš linkęs palaikyti 3 variantą. Norisi išgirsti kitų finalininkų nuomonę.
Vartotojo avataras
aleksej
Moderatorius

Standartinė klausk-atsakysiu » Pen 2010 Sau 29, 16:43

aleksej rašė: Papildomo mačo variantai:

1. Žaisti papildomą mačą su normalia kontrole kokia nors diena po varžybų suderinus pretendentams schemą (kiek partijų, mikromačų ir t.t.)
Teoriškai geriausias, bet praktiškai neįgyvendinamas dėl daugybės aplinkybių (kad ir teisėjavimo). Nenoriu nerti į diskusijas kodėl tai praktiškai neįgyvendinama, bet manau, kad aš čia teisus. Nepamirškit, kad jei dalina ne 2, o 3 - situacija dar daugiau komplikuojasi.

2. 1 mikromačas 10+3 partijai, 1 mikromačas 5+3 partijai ir jei negaunamas rezultatas pagal koeficientą iš pagrindinio turnyro.
Nelabai geras, nes turintis geresnį koeficientą turi forą tokiam mače (atsilošti "atsiliekančiam (-ams)" bus labai sunku, per trumpa distancija).

3. 1 mikromačas 10+3 partijai, 1 mikromačas 5+3 partijai, 1 mikromačas 3+2 partijai ir jei negaunamas rezultatas pagal koeficientą iš pagrindinio turnyro.
"Mažiausias pyktis".

P.S. Štai kodėl aš linkęs palaikyti 3 variantą. Norisi išgirsti kitų finalininkų nuomonę.

Palauk :) Tu is kur sugalvojai,kad po viena mikromacho partija ?? Visada buvo kalbama apie 2 mikromachus po 10+3 ,du 5+3s ( is viso 8 partijos) . O toliau jau ar daryt dar blica ar jau sprest pagal lentele .Blicas man atsimeta del mazhejancio objektyvumo ir tai ,kad jau laiko nemazai ir taip viskas atims ( apie 3 valandas ) .
klausk-atsakysiu

Standartinė klausk-atsakysiu » Pen 2010 Sau 29, 16:45

Is 8 partiju kiek geresne laiko kontrole tikrai stipresnis gales kazka irodyti.O blice ir 12 vieta uzemes galetu tiketis laimeti.
klausk-atsakysiu

Standartinė aleksej » Pen 2010 Sau 29, 16:49

Iš 2 mikromačų? Nu gal tada iš 8 partijų ir bus rezultatas.
Bet tada toks momentas - tai bus setų schema? Pralošus 1 mikromačą 10+3 aš turiu teisę žaisti 2 mikromačą 10+3 ir galimybę atsilošti?
Vartotojo avataras
aleksej
Moderatorius

Standartinė gintazas » Pen 2010 Sau 29, 16:52

Mano nuomone ir atsizvelgiant i papildomas aplinkybes 3-ias variantas logiskiausias, bet ne geriausias. 1-as gali sukelti dideliu problemu, jei pretendentai yra dirbantys zmones, zinoma, neaisku apie kokia papildomo maco laiko kontrole mes kalbam. 2-as variantas, kaip ir minejo A.D. yra per trumpas ir nelygiavertiskas pretendentu atzvilgiu. 3-as variantas priimtiniausias, bet vienas didelis minusas, prisimentant ir pernai metus, kad paskutine diena zaidziami 2 turai, t.y. jau 7-8 valandos, o po to dar turi zaisti fiziskai ir psichologiskai sunku maca. Cia zinoma akmuo i dienu skaiciu, skirta varzyboms, bet nesigilinkim, nes zinau, prie ko tai prives.... :)
Maybe tomorrow will be better
gintazas

Standartinė klausk-atsakysiu » Pen 2010 Sau 29, 16:56

Na as supratau,kad supranti apie ka kalbejom,net keliose vietose del viso pikto iterpdavau,kad tai 8 partijos.Ir nuostatuose pasiziurejau parasyta,kad is dvieju mikromacu.Taip,jei rezultatyvus pirmas mikromachas,visvien zaidzhiamas antras ta pacia kontrole. Jei bendras rezultatas lygus is dvieju mikromachu,tada pereinama prie 5+3s kontroles.
klausk-atsakysiu

Standartinė klausk-atsakysiu » Pen 2010 Sau 29, 16:57

gintazas rašė: kaip ir minejo A.D. yra per trumpas ir nelygiavertiskas pretendentu atzvilgiu.

Kodel per trumpas? 3 valandos zaidimo tau trumpai???
klausk-atsakysiu

Standartinė gintazas » Pen 2010 Sau 29, 17:00

klausk-atsakysiu rašė:
gintazas rašė: kaip ir minejo A.D. yra per trumpas ir nelygiavertiskas pretendentu atzvilgiu.

Kodel per trumpas? 3 valandos zaidimo tau trumpai???

Jau paaiskinai sita pries tai post'uose. Tada galime paliesti problema - "paskutine diena 2 turai ir macas"
Maybe tomorrow will be better
gintazas

Kitas

Grįžti į LŠF VK veikla

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių