KODEL?

Moderator: aleksej

KODEL?

Postby edvard » Fri 2008 Dec 12, 22:32

http://www.youtube.com/watch?v=EB_PDhllk9o
In Memoriam Vytautui Petkevičiui 1930-2008
http://www.youtube.com/watch?v=hdRUiX4_yKI
Rašytojui Sigitui Gedai skirta laisvės atėmimo bausmė
Sigitas Geda ....1943-2008
http://www.youtube.com/watch?v=NI2TVPvOwWc
Idomioji Lietuvos istorija - Sajudis ir Lietuvos nepriklausomybe (1988-1990)
Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės nariai
Regimantas Adomaitis • Vytautas Bubnys • Juozas Bulavas • Antanas Buračas • Algimantas Čekuolis • Virgilijus Čepaitis • Vaclovas Daunoras • Sigitas Geda • Bronius Genzelis • Arvydas Juozaitis • Julius Juzeliūnas • Algirdas Kaušpėdas • Česlovas Kudaba • Bronius Kuzmickas • Vytautas Landsbergis • Bronius Leonavičius • Meilė Lukšienė • Alfonsas Maldonis • Justinas Marcinkevičius • Alvydas Medalinskas • Jokūbas Minkevičius • Algimantas Nasvytis • Romualdas Ozolas • Romas Pakalnis • Saulius Pečiulis • Vytautas Petkevičius • Kazimiera Prunskienė • Vytautas Radžvilas • Raimundas Rajeckas • Artūras Skučas • Gintaras Songaila • Arvydas Šaltenis • Vitas Tomkus • Zigmas Vaišvila • Arūnas Žebriūnas



Sigitas Geda
http://www.rasyk.lt/rasytojai/sigitas-geda.html

http://lt.wikipedia.org/wiki/Vytautas_P ... Dius_(1930)
Vytautas Petkevičius
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Postby arunas05 » Fri 2009 Jan 09, 22:55

radau neutralią vietelę ir noriu duoti gerbiamiems LT šaškinikams pafantazuoti LT istorijos tema.
1939 09 01 Vokietijai užpuolus Lenkiją, Lenkijos visa kariuomenė iš Vilniaus krašto buvo išvežta kovoti su fašistais. VISĄ SAVAITĘ VILNIAUS KRAŠTE NEBUVO NEI VIENO LENKŲ KAREIVIO. Lietuviai , 20 metų svajoję atsiimti iš Lenkijos Vilniaus kraštą , galėjo tai padaryti be jokio vargo įvedę į savo kariuomenę. Bet eilinį kartą pasirodė kaip bejėgiai veršeliai ir nieko nedarė. Užtat to pačio mėnesio pabaigoje Tarybų sąjungos Raudonoji armija užėmė vakarų Ukrainą, vakarų Baltarusiją ir Vilniaus kraštą , kurį draugiškai atdavė Lietuvai.
KLAUSIMAS : kaip galėjo pasikeisti Lietuvos istorija , jeigu Lietuvos valdžia būtų pati 1939 09 mėn. atsiėmusi Vilniaus kraštą?
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby Algimantas » Sat 2009 Jan 10, 18:20

Atsakymas:
Jeigu Lietuvos armija būtų užpuolusi Lenkiją 1939.09. (t.y. būtų įsitraukusi į karą Vokietijos pusėje) , tai po karo būtų traktuojama kaip Antrajame pasuliniame kare kariavusi Vokietijos pusėje.
Pasekmės galėjo būti labai įvairios - nuo labai liūdnų iki kiek palankesnių negu buvo po karo (būna ir tokių paradoksų). Tai ne kartą yra nagrinėta istorikų ir politikų. Istorijos atgal neatsuksi. Vienareikšmiškai - ilgam būtume tapę Lenkijos priešais (jų tautos sąmonėje).
Arūno išsireiškimai
"Užtat to pačio mėnesio pabaigoje Tarybų sąjungos Raudonoji armija užėmė vakarų Ukrainą, vakarų Baltarusiją ir Vilniaus kraštą , kurį draugiškai atdavė Lietuvai."
tekstai kitur, mano nuomone, rodo tik vieną:
deja, šis protingas žmogus yra giliai persismelkęs rusiškos propagandos dvasia arba jo išsilavinime yra rimtų spragų (matyt, ir viena, ir kita. Jeigu specialiai provokuoja - dar blogiau).
"(...)"draugiškai atdavė Lietuvai(..) - tai buvo tik Ribentropo - Molotovo pakto sudėtinė dalis. Ne veltui rusai taip nenoriai prisimena dokumentinius kadrus apie TSRS Armijos ir gestapo dalinių bendrą paradą Breste po bendrai atliktos Lenkijos okupacijos.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1436
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby trashmaster » Sat 2009 Jan 10, 22:38

Taip pat per pilietiskumo pamokas mum sake, jog jei Lietuva butu zengusi toki zingsni, tai butu dideliu probelemu su tarptautiniais santykiais siais laikais, kaip pvz. butu gana sunku istoti i NATO, nes Lenkija labai padejo Lietuvai siuos klausimu.
trashmaster
 
Posts: 293
Joined: Fri 2008 Feb 01, 22:46
Location: Vilnius

Postby zoomz » Sun 2009 Jan 11, 4:03

O as iki siol nesupratau, NATO mums gerai ar blogai?
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby arunas05 » Sun 2009 Jan 11, 20:10

Nepavyko mano klausimas. Tik pagal Trashmaster atsakymą supratau, kad ir toliau moksleivių smegenys neskatinamos pačios galvoti , o jiems prikišama į galvą , tai ko nori mūsų istorikai ir POLITIKAI.Jeigu Lietuva būtų padariusi tokį žingsnį Lietuvos istorija tikrai galėjo būti kitokia.O kas blogo atsitiko Norvegijai , Italijai ar Rumunijai , kurios buvo vokiečių sąjungininkėmis? Na, o A.Kačiuškos atsakymas(kaip žmogaus su geru išsilavinimu) tolygus šūdo malimui konkrečiai nieko neįvertinant. Dar labiau mane nustebino A.Kačiuškos užsipuolimas, kad aš esu persismelkęs rusiškos propagandos dvasia.Čia tai visiški kliedesiai.Gal jau ponas Kačiuška užmiršo , kad prieš 27 metus net nedvejodamas butų organizavęs Šalčininkų žmonėms šventę Tarybų Sąjungos Komunistų partijos"geradariškumui" paminėti. Na, o dėl išsilavinimo , tai tikrai komunistai buvo labai gerai organizavę ypač istorijos mokymą.Visus mokslo metus buvo mokoma visokių istorijų , o gegužės mėnesį - Lietuvos istorija - 2 -3 pamokos.Taip , kad yra daug spragų kurias reikia užpildyti. Nors negalvoju , kad Stungių pradinė plius Žagarės vidurinė būtų daugiau už Šiaulių J.Janonį. Algimantai , galvoju ,kad jūs tikrai neišspręstumėte aštuntos klasės matematikos uždavinio ir viešai apie jūsų išsilavinimo spragas čia tikrai neskelbčiau. Kas dar likote neturėję konfliktų su A.Kačiuška? Net tik forumiečiai , bet ir LŠKMS nariai jau pajuto , kas yra kas.Tik vienas Algimantas visados yra teisus. Tai gal jūs dievas? Tada atsiprašau už savo gana įžeidžiantį ( kukliai ) rašinį.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby Algimantas » Mon 2009 Jan 12, 0:56

Net keista, kad yra kas nagrinėja biografiją.
1. Mokymosi provincijos mokyklose tikrai nepakeisiu, bet dėl to nesigailiu.
2. Šalčininkuose gyvenau 1978 - 1982 metais (ryšium su tuo, kad žmona mokėsi akivaizdinėje aspirantūroje Vilniuje), jokiame politiniame gyvenime nedalyvavau, buvau eilinis rajono švietimo skyriaus metodininkas - psichologas.
3. Matematikos žinios tikrai yra užsimiršusios (dabar daugiau rūpi odų rauginimo klausimai, skolų "išmušimas" iš klientų, įmonės įsiskolinimų sumažinimas ir kt.klausimai), bet savo laiku išlaikiau stojamąjį matematikos egzaminą į VU, ten teko laikyti ir aukštosios matematikos egzaminus (tada VU nerengė atskirai psichologų ir sociologų, o pastarojoje be jos neišsiversi).
4. Savo išsilavinimo aš nepabrėžiau (jis - menkas, pvz. nemoku užsienio kalbų ir t.t.), aš kalbėjau apie kito žmogaus išsilavinimo stoką, kaip vieną iš GALIMŲ jo pareiškimų priežasčių.
5. LŠKMS - atskira tema, apie tai bus mano tekstas savaitės viduryje.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1436
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby trashmaster » Mon 2009 Jan 12, 16:45

arunas05 wrote:Nepavyko mano klausimas. Tik pagal Trashmaster atsakymą supratau, kad ir toliau moksleivių smegenys neskatinamos pačios galvoti , o jiems prikišama į galvą , tai ko nori mūsų istorikai ir POLITIKAI.Jeigu Lietuva būtų padariusi tokį žingsnį Lietuvos istorija tikrai galėjo būti kitokia.O kas blogo atsitiko Norvegijai , Italijai ar Rumunijai , kurios buvo vokiečių sąjungininkėmis? Na, o A.Kačiuškos atsakymas(kaip žmogaus su geru išsilavinimu) tolygus šūdo malimui konkrečiai nieko neįvertinant. Dar labiau mane nustebino A.Kačiuškos užsipuolimas, kad aš esu persismelkęs rusiškos propagandos dvasia.Čia tai visiški kliedesiai.Gal jau ponas Kačiuška užmiršo , kad prieš 27 metus net nedvejodamas butų organizavęs Šalčininkų žmonėms šventę Tarybų Sąjungos Komunistų partijos"geradariškumui" paminėti. Na, o dėl išsilavinimo , tai tikrai komunistai buvo labai gerai organizavę ypač istorijos mokymą.Visus mokslo metus buvo mokoma visokių istorijų , o gegužės mėnesį - Lietuvos istorija - 2 -3 pamokos.Taip , kad yra daug spragų kurias reikia užpildyti. Nors negalvoju , kad Stungių pradinė plius Žagarės vidurinė būtų daugiau už Šiaulių J.Janonį. Algimantai , galvoju ,kad jūs tikrai neišspręstumėte aštuntos klasės matematikos uždavinio ir viešai apie jūsų išsilavinimo spragas čia tikrai neskelbčiau. Kas dar likote neturėję konfliktų su A.Kačiuška? Net tik forumiečiai , bet ir LŠKMS nariai jau pajuto , kas yra kas.Tik vienas Algimantas visados yra teisus. Tai gal jūs dievas? Tada atsiprašau už savo gana įžeidžiantį ( kukliai ) rašinį.

Mano smegenys ir pacios labai gerai masto. Mano manymu kaip Rumunijai, Norvegijai ir Italijai mums taip pat nieko nenutiktu. Tiesiog turetume vienu priesu daugiau. Labai taikliai tai apibudino ponas Algimantas.
"Pasekmės galėjo būti labai įvairios - nuo labai liūdnų iki kiek palankesnių negu buvo po karo (būna ir tokių paradoksų). Tai ne kartą yra nagrinėta istorikų ir politikų. Istorijos atgal neatsuksi. Vienareikšmiškai - ilgam būtume tapę Lenkijos priešais (jų tautos sąmonėje)."
trashmaster
 
Posts: 293
Joined: Fri 2008 Feb 01, 22:46
Location: Vilnius

Postby arunas05 » Mon 2009 Jan 12, 17:37

1.Lietuva pati atsiima Vilniaus kraštą - tampa Vokietijos sąjungininke.
2.Išvengia TSRS okupacijos 1940 metais, nes bet kokie veiksmai Lietuvos atžvilgiu būtų toleruojami , kaip karas su Vokietija. To TSRS nebūtų darę , nes buvo per silpni.
3.Būtume išvengę 1940 metų lietuvių trėmimų į Sibirą.
4.Būtume išvengę savanoriško 1940 metų įstojimo į TSRS.
5.Po 2 pasaulinio karo gal ir būtų didesnės represijos , bet gal ir būtų galima buvę pretenduoti į savarankišką valstybę su TSRS kontrole.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby edvard » Tue 2009 Jan 13, 22:54

SAUSIO 13 1991.LIETUVA
http://www.youtube.com/watch?v=reJdFuzj ... re=related

PRISIMINKIM.
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Postby arunas05 » Wed 2009 Jan 14, 18:27

padidėja spaudimas man , kaip rusų propagandistui , žiūrint šį video. Latviai "orginaliai " paminėjo sausio 13 dieną. Tik video dar nėra. Žiūrėjau per RUSIJOS televiziją - vaizdas žiaurus , nenorėčiau , kad taip atsitiktų Lietuvoje.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby zoomz » Wed 2009 Jan 14, 18:31

arunas05 wrote:padidėja spaudimas man , kaip rusų propagandistui , žiūrint šį video. Latviai "orginaliai " paminėjo sausio 13 dieną. Tik video dar nėra. Žiūrėjau per RUSIJOS televiziją - vaizdas žiaurus , nenorėčiau , kad taip atsitiktų Lietuvoje.


Pilna jau tu video, nueik i delfi - metosi kruvom. Dar keletas tupu istatymu ir nezinia kuom viskas baigsis...
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby arunas05 » Wed 2009 Jan 14, 18:34

įdomu ar išdaužė kokį langą lažybų kontorai?
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby arunas05 » Wed 2009 Jan 14, 18:38

a.a.Paukštis sakydavo :" jeigu prasideda karas , einu į Lysenkos parduotuvę, išdaužiu langą, pasiimu 2 butelius degtinės ...." Šiaip dabar pagalvojau , kad jis mėgo vyną, tai kodėl 2 butelius degtinės?
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby zoomz » Wed 2009 Jan 14, 18:44

Maciau kaip keli akmenys parejo i seimo langus, rygos balzams nukentejo, kiek maciau fotkej tai kaip supratau jau ten buvo pradeje sluoti kazkokius gerimus panasius i degtine.
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Next

Return to Ne į temą

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests