2017 m. LRČ vyrų "100" šaškių finalas,Vilnius balandžio 5-9

Moderator: aleksej

Re: 2017 m. LRČ vyrų "100" šaškių finalas,Vilnius balandžio

Postby ragvel » Fri 2017 Apr 21, 9:31

Praėjusią savaitę vykusiame Lietuvos vyrų šimtalangių šaškių čempionate nugalėtoju tapo tarptautinis didmeistris Edvard Bužinskij. Kaip gi jam pavyksta tiek metų išlaikyti puikią formą? Uždavėme jam kelis klausimus.

1. Visų pirma norime paklausti, ar džiaugiatės pergale ir kas motyvavo jos siekti?

Šiek tiek džiaugiuosi, bet ne taip stipriai, kaip pirmą kartą. Tai buvo… 1977 metais. O šis jau 25 kartas… Motyvacija? Norėjau dar kartą sudalyvauti Pasaulio čempionate, kuris vyks Taline, spalio pradžioje.

2. Jūs tapote Lietuvos čempionu jau 25 kartą. Sakykite, ar atsimenate savo pirmąją pergalę? Ką tuomet jautėte?

Į dalį klausimo aš jau atsakiau :). 1977 metais buvo nemažai stiprių žaidėjų ir pirmiausia – mano antrasis treneris (pirmasis buvo G. Leibovičius) – Jakovas Šausas, kuris 1970 metais buvo ketvirtasis TSRS čempionate. Labai grėsmingas tais metais buvo ir Kauno kvartetas: Slavinskas, Stankevičius, Labuckas ir Volskis. Tada, užėmus pirmąją vietą Lietuvoje, man buvo suteikta galimybė sužaisti TSRS čempionate ir tai pastūmė mane tolimesniam šimtalangių šaškių tobulinimui.

3. Ar jaučiate didesnę įtampą žaisdamas su savo mokiniais? Sunku dėl to, jog norite būtinai laimėti, ar kaip tik paprasta, nes žinote jų žaidimo stilių?

Su savo mokiniais žaisti nepaprasta :). Iš vienos pusės, žinau jų galimybes, iš kitos – norisi jei ir ne laimėti, tai bent jau parodyti mano amžiaus vertą žaidimą.

4. Jūs dirbate treneriu, tad nesate žmogus, kuris šaškių lentą mato tik turnyrų metu. Akivaizdu, jog ruošiatės treniruotėms, tad vis kažko išmokstate. Bet ar prieš varžybas turite kažkokį atskirą pasiruošimą?

Prieš SVARBŲ turnyrą (Europos ar Pasaulio čempionatą) visada stengiuosi peržiūrėti stipriausių ateinančio čempionato žaidėjų partijas. O šiaip pastoviai peržiūrinėju visų pagrindinių turnyrų, kurie atsiranda bazėse, partijas.

5. Jūs turite daug mokinių kurie turnyro metu ateina pažiūrėti kaip jums sekasi. Ar jaučiate jų palaikymą? O gal atvirkščiai, jie trukdo jums susikaupti?

Jaučiu tik vieną – kaip gi prieš juos (mokinius) neprisidaryti gėdos.

6. Jūs jau esate sužaidęs labai daug partijų. Ar vis dar atrandate kažką naujo ir įdomaus, ar viskas jau yra žinoma? Gal šiame čempionate sužaidėte kokią įdomią partiją?

Visąlaik atrandu kažką naujo, bet energija jau ne ta, kokią turėjau būdamas 20, 30, 40 ir netgi 50 metų. Šių metų čempionate turėjau įdomią partiją su beveik savo bendraamžiu Viktoru Volosenkinu. Aš per daug rizikavau, tačiau pabaigoje priešininkas suklydo bei praleido labai netikėtą smūgį.

7. Jūs dalyvaujate tik šimtalangių šaškių čempionatuose. Kodėl pasirinkote šią rūšį?

Kartais žaidžiu ir „64“, pavyzdžiui, prieš kelis metus, du kartus iš eilės tapau bendrovės „Žalgiris“ čempionu, kur žaidė daug žinomų Lietuvos meistrų. Treniruoju aišku ir „64“ ir „100“. Tačiau „100“ man artimiau. Didesnė lenta, kurioje daugiau vietos mano fantazijos skrydžiui.

8. Kokie jūsų tolimesni planai ir artimiausios varžybos? Kokius tikslus sau kelsite?

Kaip žaidėjas planuoju sužaisti dvejuose Pasaulio taurės etapuose (Čekijoje ir Lenkijoje), vėliau Pasaulio čempionatą Taline. Sau ypatingų tikslų nekeliu, taip psichologiškai paprasčiau žaisti. O kaip treneris, tikiuosi medalių iš savo mokinių Europos ir Pasaulio čempionatuose.

Ačiū už pokalbį ir sėkmės varžybose.
https://www.facebook.com/LietuvosSaskiu ... 96506439:0
ragvel
 
Posts: 1127
Joined: Fri 2007 Nov 16, 14:10
Location: Mazeikiai

Previous

Return to Šaškių naujienos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests